پنیر کبابی و خواص آن

پنیر کبابی (پنیر هالومی) و خواص آن

اگر اخیراً با دقت به قسمت محصولات لبنی فروشگاه های بزرگ نگاه کرده باشید حتما متوجه شده اید که یکی از جدیدترین پنیرهایی که توسط کارخانجات مختلف لبنی به بازار ارائه شده پنیر کبابی است.

وقتی پنیر هالومی را می پزید بیرونش ترد می شود و داخلش بافت چسبناکی مانند پنیر موزارلا به خود می گیرد. این پنیر طعم شور بسیار خوشمزه ای نیز دارد.

کافی است که آن را به ساندویچ ها، سالادها و غذاهایی که قبلا استفاده می کردید اضافه کنید تا متوجه طعم بینظیرش شوید. برای افزایش سطح پروتئین و کلسیم در بدن نیز می توانید از این نوع پنیر استفاده کنید.

پنیر کبابی

پنیر کبابی چیست و چه مزه ای می دهد ؟

پنیر کبابی یک پنیر نیمه سفت، شور و بدون مایه است که در یونان به طور سنتی از شیر گوسفند تهیه می شود. در ایالات متحده آمریکا، این پنیر کبابی را از شیر گاو و بز نیز تهیه می کنند.

هالومی بدون پنیر مایه تهیه می شود. پنیر مایه آنزیمی است که برای درست کردن پنیر به شیر افزوده می شود.

از آنجا که پنیر مایه اغلب از معده گوساله، گوسفند و بز گرفته می شود؛ افرادی که گیاهخوار هستند معمولاً از مصرف پنیرهای تهیه شده با آنزیم خودداری می کنند.

هالومی دارای طعم و بافت بی نظیری است. این پنیر در مقایسه با پنیرهایی مانند فتا کمی سفت تر و محکم تر است. گرچه دارای بافت نرم و صافی است.

هنگامی که هالومی را به شیوه های مختلفی مانند کبابی و سرخ کردن می پزید؛ طعم خوشمره و واقعی اش تازه خود را نشان می دهد. در این حالت پنیر از بیرون ترد و از داخل بسیار دلپذیر می شود.

بافت و طعم این پنیر کبابی چیزی است که آن را متنوع می کند و محبوبیت روزافزون آن را توضیح می دهد. می توانید برای تهیه سالادها، ساندویچ های مختلف و … از این پنیر استفاده کنید.

 

ارزش غذایی پنیر هالومی

مطابق با استاندار ارائه شده توسط متخصصان آمریکایی، یک تکه ۲۵ گرمی از هالومی حاوی ارزش غذایی زیر است:

  • ۷۴ کالری
  • ۵ گرم پروتئین
  • ۶ گرم چربی
  • ۱۸۰ میلی گرم کلسیم (۱۸ درصد از نیاز روزانه بدن)

خواص پنیر کبابی چیست ؟

 

پنیر کبابی غنی از پروتئین

همانطور که در بالا مشاهده کردید؛ فقط یک برش نازک یا ۲۵ گرم از پنیر کبابی حاوی پنج گرم پروتئین است. مصرف کافی غذاهای پروتئینی به طور مرتب برای بسیاری از عملکردهای بدن از جمله تأمین انرژی، حمایت از جذب مواد مغذی و تثبیت سطح قند خون بسیار مهم است.

تحقیقات منتشر شده در Nutrients نشان می دهند که افزایش میزان مصرف و دفعات مصرف پروتئین می تواند خواص فراوانی برای بدن ما داشته باشد.

البته حضور نمک و چربی اشباع نشده در این پنیر لزوما نمی تواند آن را به با کیفیت ترین پروتئینی که در بازار وجود دارد؛ تبدیل کند. اما مصرف آن در حد اعتدال می تواند مفید باشد.

پنیر کبابی منبع خوبی از کلسیم

پنیر کبابی منبع خوبی برای تامین کلسیم مورد نیاز بدن است. به گفته محققان یونانی، میزان کلسیم موجود در این ماده بستگی به فرآیندی دارد که پنیر از طریق آن درست می شود. اما ۸۰ درصد کلسیم موجود در پنیر از مولکول های کازئین است.

ما می دانیم که کلسیم یک ماده مغذی مهم برای بدن ما محسوب می شود و مصرف کافی این ماده از اهمیت زیادی برای بدنمان برخوردار است. مصرف مواد غذایی پر از کلسیم مانند هالومی می تواند به سلامت قلب و استخوان ها کمک کند.

پنیر کبابی مناسب برای گیاهخواران

بسیاری از شرکت های لبنی تولید کننده پنیر کبابی، از پنیر مایه استفاده نمی کنند. بنابراین مصرف این نوع پنیر برای گیاهخواران بلامانع محسوب می شود.

البته بهتر است که برای اطمینان، اگر گیاهخوار هستید؛ حتما برچسب غذایی درج شده روی بسته بندی محصول را مطالعه کنید تا مطمئن شوید که محصول مد نظرتان پنیر مایه ندارد.

تحقیقات منتشر شده در مجله International Society of Sports Nutrition نشان می دهند که رژیم های غذایی گیاهی که معمولا استفاده می شوند دارای کربوهیدرات زیاد و پروتئین کمی هستند.

بنابراین اضافه کردن هالومی به برخی از وعده های غذایی گیاهخواران در طول ماه می تواند میزان مناسبی از مواد مغذی مفید را وارد بدن کند.

 

امکان ارسال دیدگاه وجود ندارد!